2022-2023 Güz Dönemi Lisansüstü Programlarımızın Asıl-Yedek Listelerinin İlanı (Güncelleme Tarihi: 19.09.2022)

2022-2023 Güz Dönemi Lisansüstü Program Başvuruları Değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Asıl-yedek listelerini görüntüleyebilmek için Tıklayınız.

2022-2023 Güz Dönemi Lisansüstü Programlar Yatay Geçiş Başvuru Değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Asıl-yedek listelerini görüntüleyebilmek için Tıklayınız.

2022-2023 Güz Dönemi Lisansüstü Programlar YTÜ Yeni Mezun Doktora Başvuru Değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Sonuçları görüntüleyebilmek için Tıklayınız

 

Not 1: Adaylarımızın başvuru yapmış oldukları programlara ait asil-yedek listelerindeki sıralamaları, adaylarımızın genel değerlendirme sonucunda almış oldukları nihai puanlara göre sistem tarafından otomatik olarak belirlenmiştir.

Not 2: Savunma Sonrası Ciltli Tez Teslimini Enstütmüze yapmış olan 2021-2022 Bahar Dönemi YTÜ mezun durumunda olan yüksek lisans öğrencilerimizden "YTÜ Yeni Mezun Başvuru" modülün üzerinden Doktora programlarına başvuru yapmış olan mezunlarımızın da aşağıda belirtilen tarihlerde kesin kayıt online belge yükleme işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Bu öğrencilerimiz ciltli tez teslimlerini Enstitümüze yaptıkları için ayrıca e-Mezun belgesi yüklemelerine gerek bulunmamaktadır.

Not 3: YTÜ ve diğer yükseköğretim kurumlarından Enstitümüze yatay geçiş başvurusu yapmış ve giriş sınavlarına girmiş olan adaylarımız da aşağıda belirtilen tarihlerde kesin kayıt online belge yükleme işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Asıl ve yedek listelerde yer adayların değerlendirme ve kayıt süreçlerine Enstitü Yönetim Kurulu toplantısında YTÜ Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği Senato Esasları çerçevesinde değerlendirilerek karar verilecektir. 

Asıl listede hak kazanmış olan adaylarımız için kesin kayıt online belge yükleme işlemleri başlamış olup 20.09.2022 tarihinde Saat: 12.00 da sona erecektir. Online kayıt, belge yükleme işlemleri ve harç ücretleri hakkında aşağıdaki linkte yer alan bilgilendirme metnini mutlaka okuyarak belge yükleme işlemlerinizi yukarıda belirtilen tarihe kadar tamamlanması gerekmektedir. Evrak yükleme işlemini eksiksiz tamamlayan asil adaylarımızın kayıtları, evrak kontrol işlemlerinin ardından, akademik takvimde belirtilen tarihe kadar yapılacaktır. Kesin kayıt hakkı kazanmanız durumunda hali hazırda öğrencisi bulunduğunuz Enstitümüzce iletişime geçilerek dosyalarınız istenecektir. Lütfen okulunuzdan kayıt sildirme talebini kendiniz yapmayınız. (Güncelleme Tarihi: 19.09.2022)

 

2022-2023 Güz Dönemi Tezli ve Tezsiz Lisansüstü Programların ONLINE belge yükleme, kayıt işlemleri ve harç ücretleri hakkında detaylı bilgi ve bu işlemler sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar için Tıklayınız.

 

2022-2023 Güz Dönemi lisansüstü programların online belge yükleme ve kayıt takvimi için tıklayınız: Tezli Programlar - Tezsiz Programlar

 

Not: Enstitü Yönetim Kurulu Kararı ile Yıldız Teknik Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği Senato Esaslarının 6. maddesinin 6. ve 7. fıkraları uyarınca, aşağıdaki programlarda kontenjan arttırımı yapılmıştır.

 

  • Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı Gıda Mühendisliği Yüksek Lisans Programı T.C. Uyruklu Alan İçi Öğrenci Kontenjanı
  • Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı Gıda Mühendisliği Doktora Programı T.C. Uyruklu Alan İçi Yatay Geçiş Kontenjanı

 

T.C.

Yıldız Teknik Üniversitesi

Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği

Senato Esasları

Öğrenci Kontenjanlarının Belirlenmesi

Madde 6- (6) Değerlendirme aşamasında alan dışı ve alan içi kontenjanlara yeterli sayıda başvuru olmaması durumunda, alan içi ve alan dışı toplam program kontenjanı aşılmamak kaydıyla, aday değerlendirme jürisinin önerisi, anabilim/anasanat dalı başkanlığı görüşü ile fazla olan kontenjandan diğer kontenjana ilgili EYK kararı ile aktarım yapılabilir

(7) Değerlendirme aşamasında lisansüstü kontenjanlar aday değerlendirme jürisinin önerisi, anabilim/anasanat dalı başkanlığı görüşü ve ilgili EYK kararı ile arttırılabilir.