2022-2023 Güz Dönemi Tezli ve Tezsiz Programlarımıza boş kalan kontenjan kadar kesin kayıt hakkı kazanan yedeklerin ilanı hakkında

2022-2023 Güz Dönemi Tezli ve Tezsiz Programlarımıza boş kalan kontenjan kadar kesin kayıt hakkı kazanan adaylar belirlenmiştir. Öğrenci adaylarımızı tebrik ederiz.

  • Tezli (1.Öğretim ve 2. Öğretim) Yüksek Lisans Kesin Kayıt hakkı Kazananlar listesi için tıklayınız. (NOT: Bu listede yer alan Tezli 2. Öğretim Öğrencileri harç ücretlerini ödemiş olup kesin kayıtları en geç 4 Ekim 2022 Salı Saat:16.00' a kadar tamamlanacaktır.)
  • Tezli (2.Öğretim) Yüksek Lisans Kesin Kayıt hakkı Kazananlar listesi için tıklayınız. (Bu listede yer alan Tezli 2. Öğretim Öğrencileri en geç 4 Ekim 2022 Salı Saat:16.00' a kadar ödemeleri  ve sisteme dekont girişi yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde kesin kayıtları yapılmayacaktır. Dekont bilgisi giriş kılavuzu için tıklayınız. )
  • Tezsiz (1.Öğretim ve 2. Öğretim) Yüksek Lisans Kesin Kayıt hakkı Kazananlar listesi için tıklayınız. (NOT: Bu listede yer alan Tezsiz 2. Öğretim Öğrencileri harç ücretlerini ödemiş olup kesin kayıtları en geç 4 Ekim 2022 Salı Saat:16.00' a kadar tamamlanacaktır.)
  • Tezsiz (2.Öğretim) Yüksek Lisans Kesin Kayıt hakkı Kazananlar listesi için tıklayınız(Bu listede yer alan Öğrenciler en geç 4 Ekim 2022 Salı Saat:16.00' a kadar harç ücretlerini ödemeleri ve sisteme dekont girişi yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde kesin kayıtları yapılmayacaktır.)

Not: Enstitü Yönetim Kurulu Kararı ile Yıldız Teknik Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği Senato Esaslarının 6. maddesinin 6. ve 7. fıkraları uyarınca, aşağıdaki programda kontenjan arttırımı yapılmış ve yukarıdaki listeye yansıtılmıştır.

 

  • Mekatronik Anabilim Dalı Mekatronik Tezli Yüksek Lisans Programı T.C. Uyruklu Alan İçi Öğrenci Kontenjanı

Yedek kontenjan hakkı kapsamında, kaydolmak istedikleri programlarını seçen ve belge yükleme işlemlerini tamamlayan adayların evrak kontrolleri tamamlanmıştır. Kesin kayıt hakkı kazanmış olan adayların aşağıda yer alan şartları en geç 04 Ekim 2022 Salı günü saat 16:00’ya kadar yerine getirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kayıtları gerçekleşmeyecektir.

 

1) YÖK mevzuatı gereği aynı anda iki tezli lisansüstü programına kayıt yapılamaz. YÖK sisteminde tezli lisansüstü kaydı bulunan adayların diğer üniversitedeki kaydını en geç kayıt tarihleri içerisinde sildirmeleri gerekmektedir (YÖK sisteminde pasif kayıtlı görünenler de “kayıt silme” durumunda olmaları gerekmektedir.). Kayıtlı olunan diğer Üniversitedeki tezli lisansüstü programlarının kayıt silinme bilgisinin YÖK sistemine işlenmesinde gecikme yaşanması durumunda; üniversitenizden kayıt sildirme işleminin başlatıldığına dair elektronik olarak doğrulanabilir yazının online sistemimize yüklenmesi gerekmektedir. İlgili yazının ıslak imzalı olması durumunda ise resmî belgenin akademik takvimde belirtilen kayıt tarihlerinde online sistemimize yüklenmesi; ayrıca kayıt tarihleri içerisinde belgenin aslının Enstitümüze ibraz edilmesi gerekmektedir. (NOT: Kayıtlı olunan diğer Üniversiteden alınmış olan “kayıt silinme başvurusunun işleme alındığına dair belgenin” yükleneceği sistem: lisansustu.yildiz.edu.tr sistemine kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak sol menüden “Talep İşlemleri/Talep Yap” kısmındaki “Diğer Üniversiteden kayıt sildirme belgesi yükleme” alan ismine tezli lisansüstü programınızın silinme işleminin başlatıldığına dair Üniversitenizden alınan resmi yazının yüklenmesi gerekmektedir) Bu işlemin en geç 04 Ekim 2022 Salı günü saat 16:00 ya kadar yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde kayıt gerçekleşmez. 

2) İkinci Öğretim Tezli YL veya İkinci Öğretim Tezsiz YL adaylarının kesin kayıt tarihlerinde harç ücretlerini ödemeleri ve ödeme işlemlerinin ardından lisansustu.yildiz.edu.tr sistemine giriş yaparak, lisansüstü başvuru/dekont girişi kısmına mutlaka dekont numarasını girmeleri gerekmektedir. Dekont numarasını girmeyen adayların kayıtları yapılmayacaktır. Harç ücretleri bilgilendirmeleri için TıklayınızBu işlemin en geç 04 Ekim 2022 Salı günü saat 16:00’ya kadar yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde kayıt gerçekleşmez.

3) Yıldız Teknik Üniversitesi tezli yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı adaylar, yedek olarak kaydolmak istediği programa kayıt işleminin gerçekleşebilmesi için; diğer YTÜ tezli lisansüstü kaydını sildirmek istediğini belirten dilekçeyi, E-devlet nüfus kayıt örneği ile birlikte lisansustu.yildiz.edu.tr sistemine kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra (sol üst köşede yer alan zarf imleci tıklanmalı) mesaj kategorisi olarak FBE/ARŞİV: İsa KÖKLÜ yü seçerek yüklemelidir. Bu işlemin en geç 04 Ekim 2022 Salı günü saat 16:00’ya kadar yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde kayıt gerçekleşmez.

4) Devlet Üniversitelerinde Örgün / Açıköğretim Lisans / Önlisans öğretim programlarında kayıtları olan yedek kesin kayıt hakkı kazanan adaylarımızın katkı payını ödemeleri gerekmektedir. Harç ücretleri bilgilendirmeleri için TıklayınızBu işlemin en geç 04 Ekim 2022 Salı günü saat 16:00'ya kadar yapılması gerekmektedir. NOT: Dekont numarası girişi yapılması gerekli değildir. Harç ödeme makbuzlarının harcbirimi@yildiz.edu.tr ye mail atılması gerekmektedir.

  

Yukarıdaki hususlarla ilgili sorunu olmayan Kesin kayıt hakkı kazanmış olan yedek adaylarımızın herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Kayıtlar yapılarak öğrenci numaraları web sitemizde duyurulacaktır. Yedek kayıt olan öğrencilerimiz ders seçimlerini 05 Ekim 2022 Çarşamba gününden itibaren yapabilirler. OBS Ders Seçimi bilgilendirmesi için tıklayınız.