Türkiye’nin “En Dinamik Gençlik Projesi” -GENÇ TÜRKİYE ZİRVESİ

Genç Türkiye Zirvesi


23.01.2015

Türkiye’nin “En Dinamik Gençlik Projesi”

 “Girişimci Genç, Güçlü Türkiye” sloganıyla bu sene üçüncüsü düzenlenecek GENÇ TÜRKİYE ZİRVESİ ...

 

Geçmiş Dönemlerde Genç Türkiye Zirvesi

Genç Türkiye Zirvesi, 2013 yılında “Lider Ülke, Genç Türkiye” vizyonu ile başladı. “İnovatif Düşün, Geleceği Yönet” ana teması ile 2014 yılında ikinci kez gerçekleştirilen Zirve’nin; açılış töreninde Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan görüşlerini konuklar ile paylaştı. Ayrıca Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, IBM Türk Genel Müdürü Isabel Gomez Cagigas, Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ve İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı başta olmak üzere bir çok üst düzey yönetici; ulaşım teknolojileri, inovasyon, ekonomi, stratejik sektörler ve kentsel dönüşüm üzerine görüşlerini sundu.

Yeni Dönem Genç Türkiye Zirvesi’nde Sizleri Neler Bekliyor?

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek Genç Türkiye Zirvesi, Yıldız Teknik Üniversitesi öncülüğünde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı birikimi ve işbirliği ile gerçekleştirilecektir. Zirve’de;

·         Girişimcilik Politikaları ve Yeni Türkiye,

·         21. Yüzyıl Eğitim Stratejileri ve Üreten Türkiye,

·         Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Yeşil Türkiye,

·         Girişimcilik Sohbetleri: Hayallerin Ötesindeki Girişimler,

·         Kadın Girişimci ve Mutlu Türkiye

·         Uluslararası Girişimcilik ve Büyük Türkiye

oturumları ile Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl hedeflerine ulaşması adına etkin bir platform oluşturulması hedeflenilmektedir.