THESIS FORMAT CHECK

Tezlerin Şablona uygunluk kontrolleri TEZ SAVUNMA SINAVINDA BAŞARILI OLDUKTAN SONRA Lisansüstü Sistem Üzerinden yapılmaktadır. 

Şablon kontrolü için YTÜ Lisansüstü Sisteme tez yükleme kılavuzu için tıklayınız.   

LİSANSÜSTÜ SİSTEME TEZİNİZİ YÜKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Tez Kontrolünden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

MS WORD Şablonlarında bazı eksiklikler/hatalar olabilir. Dolayısıyla tez kontrolünden önce lütfen 

dosyalarını inceleyiniz ve ilgili düzeltmeleri yapınız. Böylelikle çok fazla hatanız çıkmayacak ve onay süreciniz uzamayacaktır.

  • TEZİNİZİN KONTROLÜ YÜKLEME SIRASINA GÖRE  (İLK GÖNDERENDEN SON GÖNDERENE OLMAK ÜZERE) EN KISA SÜREDE (YOĞUNLUĞA GÖRE YAKLAŞIK 5 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE) İLGİLİ GÖREVLİ TARAFINDAN YAPILIP, SİZE AYNI SİSTEM ÜZERİNDEN GERİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR. ACİLİYETLİ DURUMUNUZDAN SİZ SORUMLU OLDUĞUNUZ İÇİN LÜTFEN ZAMANLAMA PLANLAMANIZI DOĞRU YAPINIZ  VE BU KONUDA ENSTİTÜMÜZÜ EPOSTA/MESAJ YOLUYLA MEŞGUL ETMEYİNİZ.
  • TEZİNİZ HATASIZ İSE-> İLGİLİ GÖREVLİ sistem üzerinden tezinizi onaylar ve size karekodlu onay belgesi mail olarak gelir. (veya sistem üzerinden de bu belgeyi temin edebilir Ve akış şemasındaki bir sonraki aşamaya devam edebilirsiniz.)
  • TEZİNİZDE HATALAR VAR İSE-> GÖREVLİ İLGİLİ HATALARI SİZE AYNI SİSTEM ÜZERİNDEN EPOSTA YOLUYLA İLETİR. SİZ DE İLGİLİ DÜZELTMELERİ YAPIP, aynı şekilde sistem üzerinden tezinizin DÜZELTİLMİŞ halini pdf olarak yükleyiniz.
  • Teziniz de hatalar devam eder ise hatasız olana kadar bu süreç devam eder.
  • Tez Savunma Sınavı Tarihinizden itibaren;  bez cildinizi enstitüye teslim etmek için 1 AY süreniz vardır. Ayrıca dilekçe yazıp, enstitümüzdeki anabilim dalınızla ilgilenen memura teslim ederek, senato esasları gereği (bir defaya mahsus olarak) 1 aylık ek süre talebinde bulunabilir ve bu süreyi 2 aya çıkarabilirsiniz. (Dilekçenizi danışman onayını alarak imzalatınız)
  • Tez kontrolü sürecinde, tezlerinizin "YTÜ FBE Tez Yazım Kılavuzu"na uygun olup olmadığı kontrol edilir. Eğer uygun değilse; gerekli düzeltmeleri yapıp, tekrar kontrol istenir.
  • Tezlerinizi Yeni Microsoft Word Belgesi oluşturarak, sıfırdan yazmak yerine; aşağıda verilen şablonlar* üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak yazmanız, Tez Yazım Kurallarımıza uygun bir tez oluşturmak açısından daha pratik bir yöntemdir.
  • Teziniz Türkçe ve MS WORD ile yazacaksanız, "Türkçe Tez Şablonunu", İngilizce ise "İngilizce Tez Şablonunu" kullanınız. LATEX Tez Şablonu, Tez Yazım Kılavuzu ve diğer ilgili belgelere ulaşmak için lütfen tıklayınız.
  •  İntihal kontrolü hakkında bilgi için tıklayınız. 
  • LÜTFEN TEZ KONTROLÜ İÇİN ENSTİTÜYE GELMEYİNİZ.